logo orig

VEČNAMENSKE REKREACIJSKE POVRŠINE IN TRAJNOSTNA MOBILNOST

Občina Laško je podala vlogo na javni poziv LAS Raznolikost podeželja, s projektom "Večnamenske rekreacijske površine in trajnostna mobilnost", s krajšim naslovom "Pumptrack in mobilnost".

Partnerjiv projektu Občina Laško, Thermana d.d., Športno društvo Rečica in STIK Laško, so aktivno sodelovali pri izvedbi projekta, prav tako pa zagotavljali svoj delež sredstev.

Predmet operacijeje ureditev večnamenskih rekreacijskih površin - Pumptracka (Koloparka) v Debru in ureditev postaje sistema izposoje javnih koles v Hudi jami v Rečici, kar bo zagotovilo ustrezno infrastrukturo za izboljšanje kakovosti življenja občanov in razvitosti območja, prav tako pa obogatilo turistično in športno ponudbo območja.

Z operacijo stremimo k ciljem izboljšanja pogojev za zagotavljanje visoke kakovosti življenja in razvitosti območja, primerljivega drugim regijah. Prav tako pa bomo s trajnostno mobilnostjo zagotovili ohranjanje ali izboljšanje stanja naravnega okolja in prilagajanja podnebnim spremembam.

V okviru operacije so izvedene naslednje aktivnosti:

• ureditev Pumptracka (Koloparka) v Debru,
  • ureditev postaje sistema izposoje javnih koles v Hudi jami v Rečici,
  • izvedba prireditve,
  • promocija (izdelava promocijskega gradiva).

Z operacijo so bili doseženi naslednji kazalniki:

• urejen Pumptrack – 1,
  • postaja sistema izposoje javnih koles – 1,
  • izvedena prireditev – 1,
  • izdano promocijsko gradivo – 1000 kom.

Pumptrack poligon (Kolopark)  je športni objekt sestavljen iz grbin in zavojev, ki so med seboj ritmično povezani v krožno celoto. Gre za sodobno, atraktivno in inovativno športno infrastrukturo. Vožnja je tiha in čista ter zato prijazna do okoliških prebivalcev. Edinstvena zasnova Pumptracka (koloparka) omogoča uporabo ne le s kolesi, temveč tudi s skiroji, rolkami, rolerji, poganjalci in celo invalidskimi vozički. Spodbuja aktivnost preživljanja prostega časa na prostem, spodbuja gibanje in motorično-gibalni razvoj vseh generacij na inovativen način, zato lahko postane medgeneracijsko stičišče za celo skupnost.

Sistem za izposojo javnih koles predstavlja mrežo postaj in prirejenih koles, ki uporabnikom omogoča izposojo koles in vračilo na drugi postaji znotraj sistema. Postaja sistema izposoje javnih koles v Rečici  vključuje 4 stojala, kontrolni sistem (terminal) in mobilno aplikacijo. V okviru operacije je izveden nakup 3 električnih koles. Postaja v Hudi jami bo dopolnitev že vzpostavljenega sistema izposoje javnih koles v Laškem, kar bo zagotovilo poenoten sistem ter s tem mobilnost in razvoj turizma.

Agencija RS za kmetijske trge in razvoj podeželja je projekt odobrila. Vrednost celotnega izvedenega projekta vseh partnerjev, v okviru aktivnosti prijavljenega projekta, je znašala 68.200 EUR. Projekt Večnamenske rekreacijske površine in trajnostna mobilnost sofinancirata  Evropska unija iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja in Republika Slovenija v okviru Programa razvoja podeželja 2014–2020, v višini 45.068,00 EUR.

Izvajalec del ureditve Pumptrack poligona je bil Zavod Aliansa iz Ljubljane,  podizvajalec Franc Kokotec. Izvajalec del vzpostavitve sistema izposoje javnih koles v Rečici pa je bil Nomago d.o.o. Pri sami ureditvi humusiranja in polaganja travne ruše je sodelovalo tudi Športno društvo Rečica s svojimi člani v obliki prispevka v naravi, in na takšen način prispevali k uspešnosti projekta.

Uradna otvoritev obeh pridobitev v okviru projekta je bila v četrtek, 16. 9. 2021. Do otvoritve je bilo izdelano tudi promocijsko gradivo.

Povezava na strani:

Občinska liga v fustalu Pilih Beton

Občinska zimska liga v futsalu- Laško 2019 2020

Športno društvo Rečica bo tudi v zimski sezoni 2019/2020 organiziralo Občinsko zimsko ligo v futsalu, ki se bo ponovno odvijala v dvorani Tri Lilije Laško.

IGRALNI DAN:

Sobota, med 15:00 in 21:00 uro (praviloma) oz. nedelja (izjemoma, če je dvorana zasedena- največ dve nedelji), med 13:00 in 19:00 uro. Čas igranja: 2 x 20 min.

PRAVILA IN PRIJAVNINA:

Igra se po NZS futsal pravilih (4+1). Prijavnina za ligaško tekmovanje znaša 290 € (za fizične osebe) in 340€ (za pravne osebe). Prijavi se lahko največ 18. ekip. Prijavljena ekipa je tista ekipa, ki ob prijavi v celoti poravna prijavnino oz. poravna akontacijo 100€. Prijavnino je potrebno v celoti poravnati, do 15. novembra. Prednost imajo lansko prijavljene ekipe (vendar le do 30. 10. 2019, potem se liga odpre). Pokalni turnir bo organiziran 14. decembra. Pristopnina za pokalni turnir znaša 20€.

NAGRADE IN SISTEM TEKMOVANJA:

Podelijo se pokali za prve tri ekipe in pokali za naj strelca, naj vratarja in naj igralca lige. Pokalno tekmovanje: podeli se celoten izkupiček od prijavnine ter pokal. Sistem tekmovanja se določi na podlagi števila prijavljenih ekip.

ORGANIZATOR ZAGOTAVLJA:

Sodnika (NZS), zapisnikarja, podelitev pokalov, rekvizite (žoge, markirane majice) in objavo rezultatov tekem (futsal-lasko.si).

Športni pozdrav!

Vadba in joga - popust v zimskih mesecih

Športno društvo podpira in spodbuja aktivnosti povezane s športom, gibanjem in dobrim počutjem v našem kraju. Vsem članom zato nudimo ekskluzivni 50 % popust za udeležbo na treningih joge ali skupinsko organizirane vadbe v zimskih mesecih. Joga poteka pod vodstvom Matica Štormana medtem, ko vadba poteka pod okriljem Vrbovšek Maria. Obojega se lahko udeležite v prostorih Nick Danijela, v Spodnji Rečici (1. nadstropje). Vse kar rabite, da izkoristite popust, je potrdilo o plačani letni članarini. Vljudno vabljeni!

Rezervacija piknik prostora 2019

V mesecu maju vam v Hudi Jami znova pripravimo igrišče in prostor za poletne piknike in igranje odbojke na mivki. Bodite eni od mnogih in si rezervirajte svoj termin na 051/450-920 (Alen).

ŠD Rečica

Huda jama 1, 3270 LAŠKO

SPONZORJI: bezgovsek bel piv bel lasko white fb white

Izdelava in design: Zoran Špec